Pompierii dambovițeni se luptă cu flăcările care cuprind vegetația din Grecia, temperaturile ridicate și condițiile grele sunt factorii cu care luptă pompierii din cadrul ISU Dâmbovița în această misiune.
În cursul acestei dimineți, cei 10 salvatori dâmbovițeni care, fără să stea pe gânduri, s-au alăturat celorlalți colegi din țară pentru a da o mână de ajutor cetățenilor din Grecia, au ajuns pe insula Rodos, zonă puternic afectată de incendii.

Aceștia vor începe misiunea de limitare a propagării incendiilor în zonele afectate din Rodos, alături de pompierii greci și slovaci.

Împreună formează o echipă de profesioniști bine pregătiți și receptivi, care tratează mereu munca cu seriozitate și implicare, răspunzând prompt și operativ la toate misiunile încredințate.
Îi felicităm pentru tot ceea ce fac, zi de zi, cu pasiune, curaj și devotament, reprezentând cu mândrie pompierii militari români!
Mult succes în continuare, și sincere aprecieri pentru efortul depus!
Urmărește Dâmbovița PRESS și pe Google News