A ajuns după gratii pentru tentativă de omor, polițiștii din cadrul Secției nr. 1 Poliție Rurală Târgoviște au pus în aplicare un mandat de executare a unei pedepse privative de libertate emis de Tribunalul Dâmbovița, pe numele unui bărbat de 24 de ani, din Gorgota.
Cel în cauză a fost condamnat la 5 ani de închisoare pentru comiterea infracțiunii de tentativă de omor.
Totodată, polițiștii din cadrul Secției nr. 6 Poliție Rurală Moreni au pus în aplicare un mandat de executare a unei pedepse privative de libertate emis de Judecătoria Vălenii de Munte, pe numele unui bărbat de 26 de ani, din I.L. Caragiale.
Acesta a fost condamnat la 5 ani și 4 luni de închisoare pentru comiterea infracțiunii de furt calificat.
De asemenea, polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Târgoviște au pus în aplicare un alt mandat de executare a unei pedepse privative de libertate emis pe numele unui bărbat de 44 de ani, din Târgoviște, condamnat la 2 ani de închisoare.
Aceștia au fost depuși în Penitenciarul Mărgineni.
Urmărește Dâmbovița PRESS și pe Google News