A văzut moartea cu ochii, un șofer nu a adaptat viteza la condițiile de drum și s-a dat peste cap cu mașina, sâmbătă, în jurul orei 21:32,pompierii au fost solicitați să intervenim în cazul unui eveniment rutier în municipiul Târgoviște, pe Calea Câmpulung.
![](https://www.dambovitapress.ro/wp-content/uploads/2024/01/Nu-a-adaptat-viteza-la-conditiile-de-drum-si-s-a-dat-peste-cap-cu-masina.jpg)
Detașamentul de Pompieri Târgoviște a intervenit cu o autospecială de stingere cu modul de descarcerare, iar Serviciul de Ambulanță Județean Dâmbovița cu un echipaj.
La fața locului o persoană a fost evaluată de către echipajul medical, ulterior aceasta refuzând transportul la spital.
Concomitent au fost asigurate și măsurile de prevenire și stingere a incendiilor.
Urmărește Dâmbovița PRESS și pe Google News