Accident pe Autostrada A1, la kilometrul 67, sensul Pitești-București, au intervenit pompierii dâmbovițeni , în această dimineață, jurul orei 05:19.
![Accident pe Autostrada A1, la kilometrul 67, sensul Pitești-București, au intervenit pompierii dâmbovițeni , în această dimineață, jurul orei 05:19.](https://www.dambovitapress.ro/wp-content/uploads/2024/03/accident-a1-dambovita-1024x747.jpg)
Detașamentul de Pompieri Găești a intervenit cu o autospecială de stingere cu modul de descarcerare și o ambulanță SMURD, iar Serviciul de Ambulanță Județean Dâmbovița cu un echipaj.
La fața locului echipajele de intervenție au identificat o victimă încarcerată. În continuare s-a acționat pentru extragerea acesteia, ulterior fiind transportată la spital. Totodată, o a doua persoană a fost asistată medical la fața locului, fiind transportată și la spital.
Concomitent au fost asigurate și măsurile de prevenire și stingere a incendiilor.
Urmărește Dâmbovița PRESS și pe Google News