Accident rutier în localitatea Voinești, din verificările efectuate de polițiști, s-a stabilit faptul că un bărbat, de 41 de ani, din comuna Voinești, în timp ce ar fi condus o autoutilitară pe DN 72A, ar fi pierdut controlul asupra direcției de deplasare și ar fi intrat într-un cap de pod.
![](https://www.dambovitapress.ro/wp-content/uploads/2024/03/accident-voinesti-1.jpg)
În urma evenimentului a rezultat rănirea șoferului, fiind transportat la spital în vederea acordării de îngrijri medicale.
Polițiștii efectuează cercetări pentru stabilirea cu exactitate a tuturor împrejurărilor producerii accidentului rutier.
Urmărește Dâmbovița PRESS și pe Google News