Accident rutier produs în localitatea Gheboieni, în această dimineața, 7 ianuarie, în jurul orei 07:50, polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au fost sesizați cu privire la producerea unui accident rutier în localitatea Gheboieni.
Din verificările efectuate de polițiști, s-a stabilit că o femeie, de 46 de ani, din comuna Cândești, în timp ce ar fi condus un autoturism, la intersecția drumului județean 702 M cu drumul național 72 A, în Gheboieni, ar fi intrat în coliziune cu un autoturism condus de un bărbat, de 44 de ani, din județul Brașov.
![Accident rutier produs în localitatea Gheboieni, în această dimineața, 7 ianuarie, în jurul orei 07:50, polițiștii din cadrul Serviciului Rutier](https://www.dambovitapress.ro/wp-content/uploads/2024/01/accident-gheboieni.jpg)
În urma impactului, conducătoarea auto a fost rănită, fiind transportată la spital în vederea acordării de îngrijiri medicale.
Polițiștii efectuează cercetări pentru stabilirea cu exactitate a tuturor împrejurărilor producerii accidentului rutier.
” La ora 07:57 am intervenit în cazul unui eveniment rutier în localitatea Gheboieni.
Garda de Intervenție Voinesti a acționat cu o autospecială de intervenție, iar Serviciul de Ambulanță Județean Dâmbovița a intervenit cu un echipaj.La fața locului a fost evaluată o persoană. Ulterior aceasta fiind transportată la spital.
Concomitent au fost asigurate și măsurile de prevenire și stingere a incendiilor”, a transmis ISU Dâmbovița
Urmărește Dâmbovița PRESS și pe Google News