Accident rutier produs în localitatea Dobra, pentru gestionarea situației de urgență a acționat Garda Cornești cu o autospecială de intervenție, iar SAJ DB cu 2 echipaje.
La locul accidentului, echipajele de intervenție au găsit două persoane rănite, conștiente. Acestea au fost asistate medical la fața locului de către echipajele medicale.
Pompierii au asigurat și măsurile de prevenire a incendiilor la locul evenimentului rutier.
Urmărește Dâmbovița PRESS și pe Google News