ACUM, elicopterul SMURD intervine în comuna dâmbovițeană Băleni, în cazul unui accident rutier produs în comuna Băleni, sat Băleni Români, pe DJ 711. Din primele informații o persoană a fost lovită de un autoturism.
Pentru gestionarea situației de urgență acționează un elicopter SMURD din cadrul Inspectoratului pentru Situații de Urgență București-Ilfov, iar SAJ DB cu un echipaj.
Urmărește Dâmbovița PRESS și pe Google News