Administrația de la Voinești va începe modernizarea prin asfaltare a tuturor străzilor din satul Onești, primarul Gabriel Dănuț Sandu a semnat contractul de finanțare prin PJDL.
Contractul de finanțare, în asociere cu Consiliul Județean, prin PJDL, vizează modernizarea prin asfaltare a tuturor străzilor din satul Oncești.
Valoarea totală a proiectului este de aproximativ 1 milion de euro.

„Am spus-o de foarte multe ori că „Programul Județean de Dezvoltare Locală” este cel mai benefic program pentru dezvoltarea tuturor comunităților din județul Dâmbovița.
Felicitări, domnule președinte Corneliu Ștefan!
Astăzi am semnat încă (al patrulea – 3 sunt deja finalizate) un contract de finanțare, în asociere cu Consiliul Județean, prin PJDL. Este vorba de „Modernizarea prin asfaltare a tuturor străzilor din satul Oncești”.
Valoarea totală a proiectului este de aproximativ 1 milion de euro. În perioada următoare, vom trece la procedura de achiziții lucrări.
Cu siguranță, în această vară vom emite ordinul de începere al lucrărilor.
Prin realizarea și a acestui proiect, comuna Voinești va atinge borna de 80 km drumuri comunale și sătești modernizate prin asfaltare.
SPOR LA TREABĂ!”, a transmis primarul comunei Voinești, Gabriel Dănuț Sandu