Procedurile cosmetice nechirurgicale au devenit din ce în ce mai populare și tot mai mulți oameni își dau seama de numeroasele sale beneficii, în special în comparație cu tratamentele chirurgicale.
Procedurile faciale și corporale fac minuni în ceea ce privește aspectul nostru, ceea ce le fac tot mai populare.
Tratament vergeturi
Un tratament vergeturi va reduce vizibilitatea vergeturilor cu ajutorul radiofrecvenței fracționate și va îmbunătăți calitatea pielii.
Acest tratament poate ajuta la estomparea și reducerea aspectului vergeturilor, îmbunătățind textura și uniformitatea pielii.
Totodată, tratamentele stimulează producția de colagen în piele, ajutând la refacerea țesuturilor și la creșterea elasticității pielii afectate de vergeturi.
Tratament de fotoregenerare a pielii feței
Fotoregenerarea feței este o procedură care intensifică metabolismul intracelular, având un puternic efect de rejuvenare asupra feței și cu efecte pozitive asupra semnelor lăsate de soare pe chip Tratamentul de fotoregenerare poate ajuta la estomparea ridurilor și liniilor fine, oferind un aspect mai tânăr și mai rejuvenat al pielii feței.
Totodată, stimulează producția de colagen, reducând petele pigmentare, pistruii și roșeața, uniformizând astfel tonul pielii.
Tratamentul celulitei cu Accent Prime
Procedura accent prime ajută la reducerea celulitei, conferind pielii un aspect mai neted și mai ferm, diminuând aspectul de coajă de portocală. Accent Prime utilizează tehnologia de radiofrecvență pentru a stimula producția de colagen, strângând astfel pielea și îmbunătățind fermitatea și elasticitatea acesteia. Tratamentul poate ajuta la remodelarea și conturarea zonelor afectate de celulită, conferind un aspect mai tonifiat și mai bine definit al corpului.
Beneficiile procedurilor nonchirurgicale
Cele mai importante beneficii ale acestui tip de procedură includ:
- Mai puține riscuri pentru recuperare
Recuperarea în urma unei proceduri nechirurgicale este mult mai rapidă decât recuperarea în urma unei intervenții chirurgicale. În multe cazuri, oamenii se pot întoarce la serviciu, pot ieși la cină sau se pot angaja în alte activități în aceeași zi sau a doua zi;
- Durata mai scurtă a procedurii
Durata unei proceduri cosmetice nechirurgicale este adesea mult mai scurtă, deoarece operațiile sunt de obicei măsurate în minute în loc de ore sau zile.
De obicei, procedurile nechirurgicale pot fi efectuate în clinică, cu puțină pregătire și timp de nefuncționare. Prin urmare, oamenii au nevoie doar de câteva ore libere de la serviciu pentru a finaliza procesul;
- Rezultate mai bune pe ansamblu
Tratamentele nechirurgicale sunt adesea mai bune pe termen lung decât procedurile chirurgicale. Acest lucru se datorează faptului că rezultatele procedurilor nechirurgicale sunt adesea mai naturale și pot fi personalizate în funcție de client;
Procedurile cosmetice nechirurgicale devin din ce în ce mai frecvente, deoarece mulți oameni le consideră o alternativă viabilă și mai puțin invazivă la intervențiile chirurgicale.