CALIFICARE ÎN SEMIFINALELE DIVIZIEI A1!CSM Târgoviște obțin o victorie esențială în deplasare, împotriva CSM Corona Brașov în al doilea meci din play-off.
Partida tensionată s-a încheiat cu scorul de 3-1, în favoarea echipei noastre, consolidându-ne astfel poziția în cursa pentru finală.
![CALIFICARE ÎN SEMIFINALELE DIVIZIEI A1!CSM Târgoviște obțin o victorie esențială în deplasare, împotriva CSM Corona Brașov în al doilea meci din play-off.](https://www.dambovitapress.ro/wp-content/uploads/2024/03/calificare-targoviste.jpg)
Cu un joc determinat și o abordare bine pusă la punct, voleibalistele noastre au demonstrat că sunt o echipă unită și hotărâtă să obțină succesul în acest play-off.
Scorul final dintre CSM Corona Brașov-CSM Târgoviște:1-3 (17-25; 25-23; 13-25; 22-25).
Au punctat pentru echipa noastră: Monika Krasteva-23 puncte; Ariana Pîrv-19 puncte; Slavina Koleva-10 puncte; Jocelyn Urias Castro-9 puncte; Chloe Mayer-5 puncte; Petya Barakova-3 puncte; Georgiana Faleș-3 puncte; Dayami Savon- 2 puncte.
După această victorie importantă, CSM Târgoviște privește acum cu încredere către următoarea etapă a competiției. În faza a doua a play-off-ului, echipa va avea de înfruntat o altă provocare de talie, urmând să se confrunte cu CSO Voluntari pentru accederea în finală.
Cu moralul ridicat, CSM Târgoviște este hotărâtă să continue pe drumul succesului și să lupte pentru fiecare punct și fiecare victorie. Echipa este pregătită să facă față oricărei provocări!
Felicitări tuturor pentru această victorie! Împreună suntem CSM Târgoviște!
Urmărește Dâmbovița PRESS și pe Google News Știri de ultima oră și AICI