Camelia Potec a fost aleasă în Comitetul Executiv al Federației Europene de Natație, la finalul acestei săptămâni, la Atena a avut loc Congresul de Alegeri al Federației Europene de Natație. În capitala Greciei sunt prezenți, din partea Federației Române de Natație și Pentatlon Modern, președintele Camelia Potec și antrenorul federal Silviu Anastase.
![Camelia Potec a fost aleasă în Comitetul Executiv al Federației Europene de Natație, la finalul acestei săptămâni, la Atena a avut loc Congresul](https://www.dambovitapress.ro/wp-content/uploads/2024/01/camelia-potec1-1024x683.jpg)
Cu această ocazie, Camelia Potec a fost aleasă astăzi membru în Comitetul Executiv al Federației Europene de Natație, mandat care se va desfășura între 2024 și 2028.
![Camelia Potec a fost aleasă în Comitetul Executiv al Federației Europene de Natație, la finalul acestei săptămâni, la Atena a avut loc Congresul](https://www.dambovitapress.ro/wp-content/uploads/2024/01/camelia-potec.jpg)
Totodată, în capitala Greciei, președintele European Aquatics, Antonio Silva a fost reales în funcție pentru un nou mandat.
Reamintim faptul că în ultimii doi ani, Federația Română de Natație și Pentatlon Modern a organizat în țara noastră trei competiții extrem de importante: Campionatul European de înot pentru juniori, Campionatul european de sărituri în apă pentru juniori (2022) și Campionatul European de înot în bazin scurt pentru seniori (2023).
FELICITĂRI, CAMELIA POTEC!
Urmărește Dâmbovița PRESS și pe Google News