Campana națională „Școala altfel antidrog”, în județul Dâmbovița, astfel, reprezentantul Centrului de Prevenire, Evaluare și Consiliere Antidrog Dâmbovița a susținut a o activitate interactivă de prevenire a fumatului și utilizării dispozitivelor electronice de tip vape pentru elevi ai Scolii Gimnaziale Comișani.
Cu aceasta ocazie, elevii participanți au aflat informații despre compoziția fumului de țigară, costurile financiare evidente și costurile ascunse ale fumatului, pericolele la care sunt expuși fumătorii activi și pasivi, dar și despre mituri legate de fumat și vapat.
Urmărește Dâmbovița PRESS și pe Google News