Chindia Târgovişte păstrează șanse de calificare în play-off, a învins CSM Alexandria, acasă, în etapa a 18-a, scor 3-0, penultima din sezonul regulat al Ligii 2.
![](https://www.dambovitapress.ro/wp-content/uploads/2024/03/chindia-targoviste-2-1024x1024.jpg)
hindia Târgovişte a deschis scorul prin Matteo Fedele în minutul 20.
În minutul 45+2, Matteo Fedele stabilește scorul de 2-0 pentru Chindia, șutează dintr-o lovitură liberă de la circa 25 de metri central, peste zid, în stânga, nu atât de bine plasat, însă Cristică sare târziu și nu ajunge la balon.În minutul 49, Alexandria ratează șanșa de a reduce din diferența de pe tabela de marcaj, Michael Omoh execută penalty, șutează puternic pe centru, Iustin Popescu respinge cu piciorul stâng, se ridică și boxează în iateral, iar Chindia scapă fără gol.
Norocul este de partea Chindiei, în minutul 50, se punctează pentru 3-0. Pe contraatac, Chindia trimite mingea în stânga, se deviază în față pentru Ante Zivkovic, care scapă singur în careu, îl lobează pe portarul din 13 metri și înscrie.
În minutul 82, Yameogo, fost jucator la Chindia în Liga 1, semnează ratarea zilei la Târgoviste. A șutat peste poarta goală, din 3 metri.
Final de joc la Târgoviște, Chindia Târgovişte câștigă fără emoții meciul cu CSM Alexandria, scor 3-0, și menține șanse de calificare în play-off.
Urmărește Dâmbovița PRESS și pe Google News