CSM Târgoviște a obținut o victorie mult dorită în primul meci din Play-Off împotriva celor de la CSM Corona Brașov, a fost un spectacol de rezistență, determinare și abilitate.
CSM Târgoviște și-a încântat fanii și a obținut o victorie importantă în primul meci din play-off, pe teren propriu, împotriva adversarilor de la CSM Corona Brașov.
Încă de la început, atmosfera din Sala Ioan Valerian a fost electrizantă, iar suporterii și-au susținut echipa cu pasiune. Fetele de la CSM Târgoviște au răspuns încurajărilor cu un joc bun, demonstrând o coeziune și o determinare remarcabilă.
Cu lovituri precise și tactici ingenioase, voleibalistele noastre au reușit să pună presiune constantă asupra adversarilor din Brașov. Fiecare set a fost o luptă acerbă, dar fetele au rămas concentrate și au gestionat cu calm momentele tensionate.
Deși CSM Corona Brașov a oferit o rezistență puternică, câștigând primul set, eforturile lor au fost în cele din urmă depășite de determinarea și abilitățile echipei CSM Târgoviște.
Scorul final dintre CSM Târgoviște-CSM Corona Brașov: 3-1 (18-25; 25-18; 25-13; 25-20).
Au punctat pentru echipa CSM Târgoviște : Monika Krasteva-24 puncte; Ariana Pîrv-17 puncte; Jocelyn Urias Castro-9 puncte; Chloe Mayer-8 puncte; Slavina Koleva-6 puncte; Petya Barakova-4 puncte; Sânziana Motroc-1 punct;
Georgiana Faleș-1 punct.
Cu această victorie, echipa CSM Târgoviște privește cu optimism următorul meci din play-off, care va avea loc săptămâna viitoare, miercuri, 27 Martie, în deplasare, pe terenul celor de la CSM Corona Brașov.
Felicitări, fetelor, staff-ului tehnic și tuturor celor care au fost alături în această seară!
Urmărește Dâmbovița PRESS și pe Google News Știri de ultima oră și AICI