CSM Târgoviște a pierdut primul meci din semifinală, în fața celor de la CSM Constanța, într-o confruntare plină de tensiune și determinare, baschetbalistele noastre au fost învinse de rivalele de la CSM Constanța. Partida a fost extrem de disputată și echilibrată, încheindu-se cu un scor strâns, însă echipa noastră nu a reușit să se impună în final.
![](https://www.dambovitapress.ro/wp-content/uploads/2024/03/csm-targoviste-4-1024x683.jpg)
Cu toate eforturile depuse și cu un joc agresiv, CSM Târgoviște a luptat pentru fiecare punct, iar asta o arată diferența de un punct de la final. Pierderea acestei partide reprezintă o încercare dificilă pentru echipă, însă baschetbalistele noastre sunt hotărâte să învețe din această experiență și să se întoarcă și mai puternice.
Scorul final dintre CSM Constanța-CSM Târgoviște:62-61(22-18; 10-11; 19-18; 11-14).
Au marcat pentru echipa noastră: Anamaria Vîrjoghe-15 puncte; Juliunn Redmond-15 puncte; Carla Popescu-13 puncte; Alina Chivu-6 puncte; Samantha Keltos-6 puncte.
Această înfrângere va motiva cu siguranță întreaga echipă să se antreneze și să se pregătească mai intens pentru următorul meci din semifinala Ligii Naționale de Baschet Feminin, care va avea loc la Târgoviște, vineri 5 Aprilie. Indiferent de rezultatul final suntem mereu alături de voi!
CSM Târgoviște! Clubul tău! Orașul tău!
Urmărește Dâmbovița PRESS și pe Google News Știri de ultima oră și AICI