CSM Târgoviște s-a calificat în finala Campionatului Național de volei feminin, după victoria împotriva celor de la CSM Lugoj
O partidă pe cinste, jucată aproape perfect de fetele de la CSM Târgoviște care s-au impus categoric în primele două seturi, l-au cedat pe al treilea dar au închis triumfal meciul!!
Scorul final dintre CSM Târgoviște – CSM Lugoj: 3-1 (25-17; 25-23; 16-25; 25-15).
Povestea merge mai departe în finala Campionatului Național de volei feminin, acolo unde CSM Târgoviște va întâlni pe CSM Alba Blaj pentru mult doritul locul 1!
Foto credit: Eduard Gabriel
Urmărește Dâmbovița PRESS și pe Google News