CSM Târgoviște se pregătește pentru o luptă palpitantă în semifinala Cupei României la VOLEI împotriva CSM Alba Blaj! Sâmbătă, 24 februarie, ora 16:00, arena din Mioveni va găzdui unul dintre cele mai așteptate meciuri din cadrul semifinalei Cupei României la volei.
![](https://www.dambovitapress.ro/wp-content/uploads/2024/02/CSM-TARGOVISTE-1-1024x768.jpg)
Voleibalistele decla CSM Târgoviște se va confrunta cu Campioana României, CSM Alba Blaj, într-o partidă pe cinste pentru un loc în finală. CSM Târgoviște a demonstrat un joc impresionant pe parcursul competiției, reușind să se califice în semifinale după o serie de victorii spectaculoase. Cu o abordare puternică și o determinare de fier, fetele de la CSM Târgoviște și-au câștigat reputația de a fi o forță de temut pe teren.
Înaintea meciului, antrenorul echipei, Branko Gajic, a declarat: “ Suntem foarte mândri de parcursul nostru de până acum și suntem pregătiți să ne luptăm pentru fiecare punct în Cupa României. Fiind o competiție diferită față de Campionatul Național, fiecare echipă participantă are șanse egale, nu există o formație favorită. CSM Alba Blaj este o echipă puternică, dar suntem hotărâți să le oferim o partidă de volei memorabilă și să demonstrăm că putem concura cu cele mai bune echipe din țară, mai ales că fetele noastre au reușit să depășească problemele de sănătate, iar acum muncesc din greu pentru rezultatele pe care ni le dorim. Sunt mândru de ele și știu ca împreună vom reuși!”
Meciul se anunță a fi unul plin de intensitate și emoție, cu ambele echipe dornice să-și demonstreze superioritatea, și pentru că știm că vă doriți să fiți alături de noi, chiar și de la distanță, partida va putea fi vizionată live pe canalul Federației Române de Volei.
Urmărește Dâmbovița PRESS și pe Google News