DNSC, Cyberint, ANSSI și companii importante din sectorul privat IT&C au lansat înscrierile la Campionatul National de Securitate Cibernetică , anul acesta va avea loc cea de-a patra ediție a Campionatului .
Încă din anul 2015, această inițiativă public-privată a susținut tinerele talente în domeniu și a organizat activități de selecție, training și participare a echipei naționale a României la Campionatul European de Securitate Cibernetică.
Procesul de înscriere pentru ROCSC23 este deja activ, astfel că vă puteți înregistra la concurs pe rocsc.ro până la data de 27 mai 2023.
Prima etapă a competiției naționale este una de calificare și va avea loc online, în intervalul 26.05 ora 16:00 – 27.05 ora 24:00 (32 ore). La concurs pot participa pasionați de domeniul securității cibernetice din trei categorii: Juniori (16-20 de ani), Seniori (21-25 de ani) și Open (disponibil indiferent de vârstă).
Urmărește Dâmbovița PRESS și pe Google News