Două persoane și-au pierdut viața într-un incendiu produs la o casă în localitatea Aninoasa, sat Viforata, luni seară , Detașamentul de Pompieri Târgoviște a intervenit cu trei autospeciale de stingere cu apă și spumă, o autospecială pentru intervenție si salvare de la înălțimi, iar Serviciul de Ambulanță Județean Dâmbovița cu 3 echipaje.
La fața locului, echipajele de intervenție au constatat faptul că incendiul se manifestă la materiale combustibile în interiorul unei camere.
În urma recunoașterii efectuate în clădire, au fost identificate două persoane inconștiente, una dintre acestea prezentând arsuri. Din nefericire, în ciuda eforturilor echipajelor medicale, ambele persoane au fost declarate decedate.
Persoanele decedate erau de sex masculin și feminin cu vârstele de aproximativ 75 de ani.
Urmărește Dâmbovița PRESS și pe Google News