Elevii de la clasa de balet a Școlii Populare de Arte „Octav Enigărescu”, profesor Daniela Rotari, vor reprezenta România la Campionatul European de Dans al Organizației Internaționale de Dans (IDO), care, anul acesta, va avea loc în Polonia.
![Elevii de la clasa de balet a Școlii Populare de Arte „Octav Enigărescu”, vor reprezenta România la Campionatul European de Dans](https://www.dambovitapress.ro/wp-content/uploads/2023/04/dans-2.jpg)
Pe data de 1 aprilie, dansatorii targovișteni au participat la Calificările Naționale de la Oradea, cu 41 de momente coregrafice și s-au calificat cu 33 de coregrafii, la sectiunile de balet clasic, jazz și dans contemporan modern.
![Elevii de la clasa de balet a Școlii Populare de Arte „Octav Enigărescu”, vor reprezenta România la Campionatul European de Dans](https://www.dambovitapress.ro/wp-content/uploads/2023/04/dans.jpg)
Felicitări și mult succes tututor!
Urmărește Dâmbovița PRESS și pe Google News