Imagini parcă desprinse din povești cu iarna în pădurile administrate de Ocolul Silvic Avrig din cadrul Direcției Silvice Sibiu, într-o filmare aeriană realizată de către colegul nostru Robert Mihai.
Direcția Silvică Sibiu administrează, prin cele 8 ocoale silvice, 119.370 hectare fond forestier, din care 61.065 hectare păduri proprietatea publică a statului.
![Imagini parcă desprinse din povești cu iarna în pădurile administrate de Ocolul Silvic Avrig din cadrul Direcției Silvice Sibiu, într-o filmare aeriană realizată de către colegul nostru Robert Mihai.](https://www.dambovitapress.ro/wp-content/uploads/2024/01/imagini-iarna2.jpg)
Regia Națională a Pădurilor – Romsilva administrează 3,13 milioane hectare păduri proprietatea publică a statului, circa 48% din pădurile țării, și asigură servicii silvice pentru circa un milion hectare de păduri aflate în alte forme de proprietate. De asemenea, Romsilva administrează 22 de parcuri naționale și naționale, precum și 12 herghelii de stat.
![Imagini parcă desprinse din povești cu iarna în pădurile administrate de Ocolul Silvic Avrig din cadrul Direcției Silvice Sibiu, într-o filmare aeriană realizată de către colegul nostru Robert Mihai.](https://www.dambovitapress.ro/wp-content/uploads/2024/01/imagini-iarna.jpg)
Toate pădurile proprietatea publică a statului dețin certificarea managementului forestier în standard internațional.
Foto: Robert Mihai, Direcția Silvică Sibiu
Urmărește Dâmbovița PRESS și pe Google News