În cuibul de la Răcari a sosit și cea de-a doua barză, nu a trebuit să așteptăm mult pentru reîntregirea familiei de berze, de anul acesta, la Răcari. Prima barză la Răcari a ajuns pe 27 martie, aceste berze sunt o adevărată legendă, de ani buni, păsările călătoare aleg să poposească în acelaşi loc, la Răcari .
Cu ajutorul unei camere video, viața berzei nu mai este un mister.
Transmisiunile în direct pe pagina oficială a Primăriei Răcari, din habitatul natural amplasat pe un stâlp din orașul Răcari , reprezintă o mare bucurie pentru comunitatea din Răcari. Inițiativa îi aparține edilului Marius Caravețeanu, un iubitor de natură.Berzele s-au reamenajat cuibul care a rezistat foarte peste iarna.
Să urmărim live familia de berze, căci urmează zile interesante.
Urmărește Dâmbovița PRESS și pe Google News