În municipiul Târgoviște se lucrează la modernizarea trotuarelor și a infrastructurii rutiere, chiar dacă vremea este capricioasă.
![În municipiul Târgoviște se lucrează la modernizarea trotuarelor și a infrastructurii rutiere, chiar dacă vremea este capricioasă.](https://www.dambovitapress.ro/wp-content/uploads/2024/04/2024-04-18_112427.jpg)
Primarul municipiului Târgoviște, Cristian Stan a făcut publice câteva imagini cu noile alei pietonale de pe Bulevardul Independenței. Se lucrează pe strada Vlad Țepeș, lângă blocurile N .Anul trecut s-a lucrat în fața blocurilor H, acum se continuă cu blocurile O și N, astfel încât întregul tronson să fie reabilitat și să putem vorbi despre o infrastructură destinată pietonilor de cea mai bună calitate.