În ședința ordinară a CJ Dâmbovița de luni, 12 februarie , s-a votat bugetul pentru anul 2024, a fost un VOT pentru Dâmbovița și dâmbovițeni: un procent de 63% din bugetul pe 2024 al Consiliului Județean Dâmbovița este dedicat dezvoltării și investițiilor.
![În ședința ordinară a CJ Dâmbovița de luni, 12 februarie , s-a votat bugetul pentru anul 2024, a fost un VOT pentru Dâmbovița](https://www.dambovitapress.ro/wp-content/uploads/2024/02/buget-cjd.jpg)
Programul Județean de Dezvoltare Locală va fi și anul acesta una dintre principalele surse de finanțare a proiectelor de investiții din toate localitățile județului Dâmbovița.
Dezvoltarea județului Dâmbovița este o muncă de ECHIPĂ, iar pentru acest lucru președintele CJ Dâmbovița, Corneliu Ștefan le-a mulțumit consilierilor județeni și tuturor colegilor din Consiliul Județean Dâmbovița.
” Așa cum i-am obișnuit pe dâmbovițeni încă din 2020, în fiecare an, prioritățile noastre s-au concentrat pe investițiile în infrastructură, în sănătate și învățământ, dar și pe susținerea tuturor administrațiilor publice locale și asigurarea sumelor necesare cofinanțării proiectelor cu fonduri europene.
Alocând resurse financiare semnificative, îmbunătățim accesul dâmbovițenilor la servicii medicale de calitate și, în egală măsură, ne-am asigurat că avem fondurile necesare pentru a continua modernizarea drumurilor județene, dar și pentru a demara proiecte noi în infrastructura rutieră. „, a transmis președintele CJ Dâmbovița, Corneliu Ștefan
Urmărește Dâmbovița PRESS și pe Google News