Incendiu în comuna Moroeni, satul Glod, seara trecută, la ora 22:56, pompierii dâmbovițeni au fost solicitați să intervină în cazul unui incendiu în comuna Moroeni, satul Glod.
Garda de Intervenție Fieni a acționat cu două autospeciale de stingere cu apă și spumă, Detașamentul de Pompieri Pucioasa cu o autospecială de stingere, iar Serviciul de Ambulanță Județean Dâmbovița cu un echipaj.
![Incendiu în comuna Moroeni, satul Glod, seara trecută, la ora 22:56, pompierii dâmbovițeni au fost solicitați să intervină în cazul unui incendiu în comuna Moroeni, satul Glod.](https://www.dambovitapress.ro/wp-content/uploads/2024/05/incendiu-glod.jpg)
La sosirea echipajelor de intervenție acestea au constatat faptul că incendiul se manifesta atât la acoperișul unei case pe o suprafață de aproximativ 100 de metri pătrați, cât și generalizat la un autoturism.
Totodată, a fost identificat un bărbat cu arsuri la nivelul toracelui, acesta fiind transportat la spital pentru ingrijiri medicale.