Jandarmii dâmbovițeni s-au alăturat și anul acesta campaniei ,,Luna Plantării Arborilor” și ca răspuns la invitația reprezentanților Direcției Silvice Dâmbovița au participat la o acțiune de împădurire în localitatea Cojasca.
![](https://www.dambovitapress.ro/wp-content/uploads/2024/03/jandarmi1.jpg)
Puieții din speciile stejar, cer și gârniță au fost plantați pe o suprafață de teren de 1 hectar, prin contribuția jandarmilor, a silvicultorilor, reprezentanților Gărzii de Mediu, dar și a elevilor de la Liceul Teoretic „Ion Ghica” Răcari.
![](https://www.dambovitapress.ro/wp-content/uploads/2024/03/jandarmib-padure-1024x820.jpg)
Fiind parte a comunității, implicarea jandarmilor dâmbovițeni este firească, iar prin astfel de acțiuni încurajăm cât mai mulți voluntari să planteze puieți, deoarece orice pom sădit poate aduce beneficii tuturor locuitorilor.
Urmărește Dâmbovița PRESS și pe Google News Știri de ultima oră și AICI