La IPJ Dâmbovița, nouă agenți de poliție, proaspăt absolvenți ai Școlii de Agenți de Poliție „Vasile Lascăr” Câmpina, și-au început activitatea, aceștia au fost repartizați în cadrul Serviciului Ordine Publică – Biroul Protecția Fondului Forestier și Piscicol, Poliția Municipiului Târgoviște – Biroul Ordine Publică și la Posturile de Poliție Răzvad, Finta, Cojasca, Cornești, Runcu, Conțești, Potlogi.
Timp de 6 luni, agenții de poliție se vor afla în tutelă profesională și își vor desfășura activitatea pe lângă polițiști cu experiență.
Urmărește Dâmbovița PRESS și pe Google News