La Voinești, se lucrează în ritm susținut la asfaltarea străzilor în satul Suduleni iar în satul Gemenea-Brătulești s-a finalizat asfaltarea.
![La Voinești, se lucrează în ritm susținut la asfaltarea străzilor în satul Suduleni iar în satul Gemenea-Brătulești s-a finalizat asfaltarea.](https://www.dambovitapress.ro/wp-content/uploads/2023/08/modernizare-strazi-voinesti.jpg)
La Voinești, se lucrează în ritm susținut la asfaltarea străzilor în satul Suduleni iar în satul Gemenea-Brătulești s-a finalizat asfaltarea , vorbim despre o administrație locală performantă, condusă de primarul Gabriel Dănuț Sandu și viceprimarul Constantin Popa.
![La Voinești, se lucrează în ritm susținut la asfaltarea străzilor în satul Suduleni iar în satul Gemenea-Brătulești s-a finalizat asfaltarea.](https://www.dambovitapress.ro/wp-content/uploads/2023/08/pjdl-1.jpg)
În satul Suduleni, prin programul Anghel Saligny, din cei 4,6 km de drumuri propuse pentru asfaltare, deja am turnat ambele straturi pe circa 3 km. Vom continua cu modernizarea tuturor străzilor și ulițelor din acest sat.
![La Voinești, se lucrează în ritm susținut la asfaltarea străzilor în satul Suduleni iar în satul Gemenea-Brătulești s-a finalizat asfaltarea.](https://www.dambovitapress.ro/wp-content/uploads/2023/08/asfaltari-voinesti.jpg)
După terminarea turnării ambelor straturi, vom trece, conform proiectului tehnic, la realizarea șanțurilor betonate și a axelor în gospodăriile dumneavoastră.
„Valoarea totală a acestui proiect depășește 1 milion de euro, adică 5.400.000 RON. Menținem același ritm pe tot parcursul anului.
Ne cerem scuze pentru disconfortul creat de utilajele grele și vă asigur de tot respectul și prietenia mea.GAMBA, LA TREABĂ!”, a transmis primarul Gabriel Dănuț Sandu.
PROMISIUNEA ÎNDEPLINITĂ!
Miercuri, 16 august, 2023, administrația locală de la Voinești a finalizat proiectul ” Modernizare prin asfaltare străzi în satul Gemenea- Brătulești”.
” PJDL Dâmbovița, unic la nivel național având ca inițiator pe domnul Corneliu Ștefan, președinte al Consiliului Județean, este gura de oxigen pentru toate unitățile administrativ-teritoriale.
Am încheiat prin recepția finală al doilea proiect de acest gen, implementat la nivelul comunei Voinești, intitulat „Modernizare prin asfaltare străzi în satul Gemenea Brătulești”.
Calitatea lucrărilor efectuate prin acest proiect rămâne sa o apreciați dumneavoastră. Comisia de recepție și-a însușit procesul verbal de finalizare a lucrărilor.
Astăzi, am semnat raportul procedural privind achiziția lucrărilor pentru implementarea celui de-al treilea proiect, intitulat „Modernizare prin asfaltare strada Valea Scheii” în satul Manga.
În perioada următoare vom începe execuția lucrărilor. Valoarea totală a acestui proiect este de 2.700.000 RON, din care 50% este contribuția Consiliului Județean și 50% contribuția Consiliului Local. MULȚUMIM, DOMNULE PREȘEDINTE CORNELIU ȘTEFAN! NOI LA TREABĂ!” , a transmis primarul comunei Voinești, Gabriel Dănuț Sandu
Urmărește Dâmbovița PRESS și pe Google News