Luni, 28 noiembrie, CJ Dâmbovița vă invită la un recital susținut de membri ai Orchestrei Simfonice „Muntenia” , în cinstea Zilei Naționale a României, începând cu ora 17:00, la Muzeul de Artă.
1 Decembrie este Ziua Naţională a României şi are o însemnătate specială, această dată marcând un eveniment istoric foarte important: unirea tuturor ținuturilor românești într-o singură națiune, în anul 1918.
În semn de prețuire pentru importanța acestei zile, Consiliul Județean Dâmbovița, prin Centrul Județean de Cultură Dâmbovița, organizează un recital, susținut de membri ai Orchestrei Simfonice „Muntenia”.
Intrarea este liberă, în limita locurilor disponibile.
Urmărește Dâmbovița PRESS și pe Google News