Ninsori abundente, circulați cu atenție, pe DN 28, Cozia – Răducăneni, județul Iași, se acționează cu lamă și material antiderapant, pe fondul ninsorilor abundente. Pe sectorul menționat, echipele DRDP Iași au intervenit în ultimele ore pentru tractarea mai multor autoturisme și a unui autotren derapate în afara părții carosabile, toate echipate cu anvelope de vară. Circulați cu atenție și nu plecați la drum fără anvelope de iarnă!
Autoturism răsturnat în afara părții carosabile pe DN 28, Răducăneni, județul Iași. După cum se poate observa și din imagini, autoturismul era dotat cu anvelope de vară uzate, cu an de fabricație… 2007.
Aceasta în condițiile în care în zonă ninge abundent, necesitând intervenția echipajelor de deszăpezire. Circulați cu atenție și cu echiparea corespunzătoare a autovehiculelor pentru sezonul de iarnă!
Urmărește Dâmbovița PRESS și pe Google News