PANICĂ: Incendiu produs la un vagon tren personal în comuna Văcărești, Detașamentul de Pompieri Târgoviște a intervenit cu trei autospeciale de stingere cu apă și spumă, o autospecială de descarcerare și un echipaj SMURD.
![PANICĂ: Incendiu produs la un vagon tren personal în comuna Văcărești, Detașamentul de Pompieri Târgoviște a intervenit](https://www.dambovitapress.ro/wp-content/uploads/2024/02/incendiu-vagon-de-tren-vacaresti.jpg)
La fața locului echipajele de intervenție au constatat faptul că incendiul se manifesta la sistemul de cuplare si transmisie între locomotivă și vagon. În vagon nu se aflau persoane, toți pasagerii autoevacuându-se în siguranță.
S-a acționat pentru localizarea și lichidarea incendiului
Urmărește Dâmbovița PRESS și pe Google News