Pe 8 septembrie, la Ocnița este mare sărbătoare în Valea lui Șerb cu Simona Dinescu și Constantin Enceanu și alți artiști renumiți, un eveniment de excepție pregătit de primarul Eduard Barcău și Consiliul Local Ocnița.
Evenimentul -Ziua Comunei Ocnița – Întâlnire cu fiii satului, a ajuns la ediția 29, după 2 ani de pauză. Sărbătoare din Valea lui Șerb va fi deschisă de ansambluri folclorice din tot județul Dâmbovița.
Un moment inedit va oferi și Ansamblul Folcloric” Florile Ocniței”.
Cei prezenți se pot bucura și de un program ofetit de Romică Ilie și invitații, și renumita cântăreață de muzică populară Cristina Păun.
Va fi și un moment poetic cu Ileana Pascu.
Se va acordarea titlul de „Cetățean de onoare al comunei Ocnița.
Distracția va continua cu Bianca Mutu, Formația BIRA, Maria Lungu, Simona Dinescu, CONSTANTIN ENCEANU, Mădălina Stoica, Romică Ilie și invitații , Robert Necsoiu, Florin Baciu și Leonardo Vasilache.
Petrecerea va ține până târziu în noapte!
Urmărește Dâmbovița PRESS și pe Google News