Primarul municipiului Târgoviște, Cristian Stan: Noul an școlar bate la ușă, transportul public târgoviștean reprezintă o alternativă demnă de luat în calcul, evoluția transportului local din Târgoviște este semnificativă.
A avut loc transformarea din temelii a unui serviciu public cu ajutorul fondurilor europene!
„În cadrul acestui proiect, ajuns aproape de final, în linii mari, au fost achiziționate nu mai puțin de 40 de autobuze Mercedes-Benz Citaro Hybrid, au fost reabilitate străzi in lungime de 5,4 km (bulevardele Mircea cel Bătrân si Regele Carol, străzile Lt. Stancu Ion, Gării, precum și pasajul peste calea ferată pe DN 72, lângă Pavcom), sunt modernizate stațiile de călători, au fost construite 3 stații de capăt de traseu, un depou pe strada Calea Ialomiței și sunt implementate sisteme integrate de management al transportului public.
Așadar, mai ales că noul an școlar bate la ușă, transportul public târgoviștean reprezintă o alternativă demnă de luat în calcul, indiferent dacă ne referim la municipiu sau la zonele limitrofe! „, a transmis primarul Cristian Stan
Urmărește Dâmbovița PRESS și pe Google News