Prin Programul Județean de Dezvoltare Locală al Consiliului Județean Dâmbovița, la Răzvad, se amenajează trama stradală pe strada Tudor Vladimirescu.
Valoarea totală a acestui proiect este de 3.400.000 de lei, iar cofinanțarea Consiliului Județean Dâmbovița este de 1.500.000 de lei, diferența fiind asigurată de Primăria Răzvad!
Tot în Răzvad, se lucrează și la modernizarea mai multor străzi în cadrul unui alt proiect finanțat prin Programul Național „Anghel Saligny”. Investiția se ridică aici la aproximativ 7.300.000, TVA inclus.
Urmărește Dâmbovița PRESS și pe Google News