Proiectul „PlaySafe: Pasiune pentru Fotbal, Protecție pentru Jucători” este implementat și în județul Dâmbovița , toți membrii afiliați la AJF Dâmbovița vor fi dotați cu materiale necesare acordării primului ajutor.
![Proiectul "PlaySafe: Pasiune pentru Fotbal, Protecție pentru Jucători" este implementat și în județul Dâmbovița , toți membrii afiliați la AJF Dâmboviț](https://www.dambovitapress.ro/wp-content/uploads/2023/12/paysafe.jpg)
Având finanțare de la Federația Română de Fotbal (25.000 lei), dar și din fonduri proprii (26.000 lei), Asociația Județeană de Fotbal Dâmbovița a achiziționat genți medicale, truse complet echipate și spray-uri cu Kelen, care vor ajunge la fiecare club dâmbovițean.
Urmărește Dâmbovița PRESS și pe Google News