Se lucrează la extinderea rețelei de canalizare, prin Programul Național de Investiții „Anghel Saligny ” în comuna Niculești, se realizează o extindere cu 6,7 km a rețelei de canalizare din comună.
Primarul Dorinel Soare și președintele CJ Dâmbovița, Corneliu Ștefan au făcut o vizită pe șantier. Acest tronson de canalizare va deservi 612 locuitori. Ca valoare, investiția este de aproximativ 8.100.000 lei.
![Se lucrează la extinderea rețelei de canalizare, prin Programul Național de Investiții „Anghel Saligny " în comuna Niculești](https://www.dambovitapress.ro/wp-content/uploads/2023/10/canalizare-niculesti-1024x576.jpg)
„De la sud la nord se lucrează în județul Dâmbovița și mă bucur că instituția pe care o conduc, CJ Dâmbovița, poate susține și contribui la implementarea unor proiecte importante pentru comunitățile locale.
Felicitări tuturor!”, a transmis președintele CJ Dâmbovița, Corneliu Ștefan
Urmărește Dâmbovița PRESS și pe Google News