Seara trecută, accident rutier în comuna Ulmi, sat Nisipurile, Detașamentul de Pompieri Târgoviște a intervenit cu o autospecială de stingere cu modul de descarcerare, iar Serviciul de Ambulanță Județean Dâmbovița cu un echipaj.
La fața locului o persoană a fost evaluată, ulterior aceasta refuzând transportul la spital.
Concomitent au fost asigurate și măsurile de prevenire și stingere a incendiilor.
Urmărește Dâmbovița PRESS și pe Google News