Și mopedul poate fi periculos: Un tânăr din Răscăeți transportat la spital cu elicopterul după ce a intrat într-un tir staționat .Polițiștii din cadrul Formațiunii Rutiere Găești au intervenit la un accident rutier produs pe drumul județean 702F, pe raza comunei Răscăeți.
Din primele cercetări, s-a stabilit că un bărbat în vârstă de 33 de ani, din localitate, care conducea un moped electric, a intrat în coliziune cu un ansamblu de vehicule staționat pe marginea drumului.

Victima a fost rănită și a primit îngrijiri medicale, ulterior transportată de urgență cu un elicopter SMURD la o unitate spitalicească pentru tratament.
Polițiștii continuă investigațiile pentru a stabili circumstanțele exacte în care s-a produs accidentul.
Urmărește Dâmbovița PRESS și pe Google News Știri de ultima oră și AICI