Sven a început pregătirea pentru brevetare, va face parte din echipajele Câini de avalanșă Salvamont România care contribuie la salvarea de vieți omenești.
” Vi-l prezentăm pe noul nostru coleg Sven ( în mijloc) care a început pregătirea pentru brevetare deja de câteva luni. Împreună cu Ionuț Pașcu de la Salvamont Suceava, dacă totul va fi conform procedurilor, de anul viitor Sven va forma unitate canină intervenție avalanșă și mediu natural alături de unchiul său Erik (în prag de pensionare) și vărul Yan împreună cu colegii lor din Câini de avalanșă Salvamont România ” transmite reprezentanții Câini de avalanșă Salvamont România
Urmărește Dâmbovița PRESS și pe Google News