În fiecare an, în ziua dedicată Sfinților Arhangheli Mihail și Gavriil, Corneliu Ștefan, președintele Consiliului Județean Dâmbovița, și-a făcut tradiție din a vizita târgul de la Voinești alături de prieteni și colegi. În acest an, oficialul a adus un omagiu acestei tradiții, subliniind rolul important al evenimentului pentru comunitatea locală.
![Tradiția Sfinților Arhangheli Mihail și Gavriil: Corneliu Ștefan la Târgul de la Voinești, alături de Primar și Prefect](https://www.dambovitapress.ro/wp-content/uploads/2023/11/sandu-gabrie-corneliu-stefan.jpg)
Târgul de la Voinești, unul dintre cele mai așteptate evenimente din județul Dâmbovița, a fost găzduit de primarul comunei Voinești, Gabriel Dănuț Sandu. Acesta a fost însoțit de președintele Consiliului Județean Dâmbovița, Corneliu Ștefan, și de prefectul județului, Claudia Gilia, aducând un plus de importanță și prestigiu evenimentului.
![Tradiția Sfinților Arhangheli Mihail și Gavriil: Corneliu Ștefan la Târgul de la Voinești, alături de Primar și Prefect](https://www.dambovitapress.ro/wp-content/uploads/2023/11/TARG-VOINESTI.jpg)
În declarația sa, președintele Corneliu Ștefan a subliniat că anul a fost unul bun, iar acest lucru s-a reflectat cu ușurință la tarabele pline de produse proaspete și tradiționale oferite de producătorii dâmbovițeni. Aceasta este o dovadă a eforturilor comunității locale de a-și promova produsele și de a sprijini economia locală.
![Tradiția Sfinților Arhangheli Mihail și Gavriil: Corneliu Ștefan la Târgul de la Voinești, alături de Primar și Prefect](https://www.dambovitapress.ro/wp-content/uploads/2023/11/TARG-VOINESTI-db1.jpg)
La eveniment, primarul Gabriel Dănuț Sandu a oferit cu generozitate detalii despre tradițiile și obiceiurile specifice comunei Voinești, subliniind importanța evenimentului pentru promovarea culturii și a meșteșugurilor locale.
În încheiere, Corneliu Ștefan a transmis urări de sănătate tuturor participanților la târg, sublinind importanța sărbătoririi Sfinților Arhangheli Mihail și Gavriil, precum și „La Mulți Ani” sărbătoriților zilei. Evenimentul a reprezentat o oportunitate de a celebra tradițiile locale și de a sprijini producătorii și meșteșugarii din zonă.
Târgul de la Voinești rămâne un eveniment de referință în județul Dâmbovița, iar prezența oficialităților precum Corneliu Ștefan, Gabriel Dănuț Sandu și Claudia Gilia a subliniat importanța sa în viața comunității. Această zi specială a adus bucurie și prosperitate, demonstrând solidaritatea și sprijinul pentru producătorii locali și cultura locală.
Urmărește Dâmbovița PRESS și pe Google News