Tragedie: Un bărbat a ars de viu în casa cuprinsă de flăcări , în această dimineață, în jurul orei 06:25, pompierii au fost solicitați să intervină în cazul unui incendiu produs la o casă în comuna Motaieni, sat Motaieni.
Detașamentul de Pompieri Pucioasa a intervenit cu trei autospeciale de stingere cu apă și spumă, iar Garda de Intervenție Fieni cu o ambulanță SMURD.
La sosirea echipajelor de intervenție acestea au constatat faptul că incendiul se manifesta generalizat pe o suprafață de aproximativ 50 de metri pătrați.
În aceste momente, incendiul a fost lichidat.
Totodată, în urma incendiului a fost identificată o persoană de sex masculin, aproximativ 54 de ani, decedată.
Urmărește Dâmbovița PRESS și pe Google News