Turneul de Baschet 3×3 „Iubim Dâmbovița „, a adunat la start 60 de echipe. Până duminică, 200 de sportivi din Dâmbovița și din țară se vor duela într-un adevărat show pe terenul amenajat în Piața Tricolorului.
![Turneul de Baschet 3×3 "Iubim Dâmbovița "](https://www.dambovitapress.ro/wp-content/uploads/2023/06/Baschet-3×3-corneliu-stefan.jpg)
Evenimentul este organizat de Consiliul Județean Dâmbovița și Clubul Sportiv Școlar Târgoviște cu ocazia „Zilelor Județului Dâmbovița”,
Sunt 60 de echipe din următoarele categorii de vârstă: U13 Masculin și Feminin, U15 Masculin și Feminin, U17 Masculin și Feminin, U19 Masculin și Feminin și OPEN Masculin și Feminin
Succes tuturor!
Urmărește Dâmbovița PRESS și pe Google News