ULTIMA ORĂ: Echipa de volei CSM Târgoviște se confruntă cu o situație nefericită, jucătoarele au fost diagnosticate cu gripă tip A, astfel, meciul de volei programat mâine, 3 februarie, între CSO Voluntari și CSM Târgoviște a fost amânat.
„Echipa noastră de volei se confruntă cu o situație nefericită, deoarece jucătoarele noastre au fost diagnosticate cu gripă tip A, acest lucru făcându-le pe acestea inapte de a participa la meci.
Prin urmare, clubul a luat decizia responsabilă de a cere amânarea partidei pentru a le permite jucătoarelor să se recupereze.

Sănătatea jucătoarelor reprezintă o prioritate. Știm că această decizie îi va dezamăgi probabil pe toți cei care își doreau să vadă această partidă, dar suntem hotărâți să ne asigurăm că voleibalistele noastre se recuperează complet înainte de a reveni pe teren.
Data reprogramării meciului va fi anunțată ulterior, așa că vă sugerăm să urmăriți rețelele de socializare ale clubului.
Sperăm că fetele se vor recupera rapid și că vom avea ocazia să le vedem în acțiune, demonstrând încă odată că sunt de neoprit., a transmis CSM Târgoviște
Urmărește Dâmbovița PRESS și pe Google News