Victorie pentru echipa de volei CSM Târgoviște, după două ore de joc în fața echipei CSU Medicina Târgu Mureș. Partida a fost plină de adrenalină, ambele echipe dând totul pentru victorie.
De la începutul jocului, voleibalistele de la CSM Târgoviște au arătat că sunt determinate să aducă victoria acasă. Cu atacuri puternice și o apărare solidă, am reușit să obținem un avantaj încă de la început. Cu toate acestea, echipa adversă nu a renunțat ușor, oferind o rezistență puternică și reușind să recupereze puncte importante, mai ales în setul trei, set pe care cu mult efort l-au câștigat.
Meciul a fost marcat de schimburi spectaculoase și lovituri impresionante din partea ambelor echipe. Fetele de la CSM au demonstrat o tehnică impecabilă și un spirit de echipă remarcabil. Cu fiecare set, a reușit să mențină avantajul și să domine terenul.
Scorul final dintre: CSU Medicina Târgu Mureș- CSM Târgoviște:1-3 (23-25; 19-25; 30-28; 17-25).
Punctele echipei CSM Târgoviște au fost realizate de:Ariana Pîrv-28 de puncte; Dayami Savon-10 puncte; Slavina Koleva-9 puncte; Jocelyn Uriaș Castro-9 puncte; Petya Barakova-6 puncte; Monika Krasteva-5 puncte; Darya Boris-4 puncte; Chloe Mayer-4 puncte; Georgiana Faleș-4 puncte.
” Obținem această victorie bine meritată în fața echipei CSU Medicina Târgu Mureș care ne aduce bucurie și ne motivează să continuăm să luptăm pentru obiectivele noastre.
Felicitări fetelor și întregului staff tehnic pentru performanța din această seară!
CSM Târgoviște! Clubul tău! Orașul tău! „, a transmis CSM Târgoviște
Urmărește Dâmbovița PRESS și pe Google News