Accident rutier pe Autostrada A1, la kilometrul 72 în județul Dâmbovița , Detașamentul de Pompieri Găești a intervenit cu o autospecială de stingere și o ambulanță SMURD, Detașamentul de Pompieri Titu cu o autospecială de descarcerare, iar Serviciul de Ambulanță Județean Dâmbovița cu un echipaj.
![Accident rutier pe Autostrada A1, la kilometrul 72 în județul Dâmbovița , Detașamentul de Pompieri Găești a intervenit](https://www.dambovitapress.ro/wp-content/uploads/2024/04/accident-autostrada-a1.jpg)
La fața locului o persoană de sex masculin a fost evaluată de către echipajele medicale, ulterior aceasta fiind transportată la spital pentru îngrijiri medicale suplimentare.
Concomitent s-au luat măsurile necesare pentru prevenirea și stingerea incendiilor.
Urmărește Dâmbovița PRESS și pe Google News Știri de ultima oră și AICI