Acțiune în desfășurare, o femeie de 35 de ani și cele două fiice ale sale, în vârstă de 11 și respectiv 5 ani, sunt de negăsit, s-au rătăcit într-o pădure din comuna buzoiană Năeni, cele trei au mers vineri seară, 28 aprilie a.c., în pădure ca să adune crengi pentru foc și nu s-au mai întors acasă.
Forțele de ordine s-au mobilizat și au început căutările.
Poliția a fost alertată de mama femeii, care a anunțat dispariția fiicei și a nepoatelor sale când a văzut că acestea, plecate de vineri seară, 28 aprilie a.c., nu s-au întors acasă, nici în zorii zilei de sâmbătă, 29 aprilie 2023.
Polițiștii din cadrul Secției de poliție rurală Merei, Buzău, ajutați de jandarmi și voluntari din localitate, au demarat imediat activități specifice de căutare a persoanelor dispărute.
„Persoanele care pot furniza informații ce ar putea conduce la găsirea acestora sunt rugate să apeleze la numărul unic de urgenţă 112 sau să se adreseze celei mai apropiate unităţi de poliţie”, transite IPJ Buzău.
Urmărește Dâmbovița PRESS și pe Google News