Alertă de gradul zero, câini de avalanșă, salvamontiști, jandarmi, pompieri, poliție și pădurari caută un copil cu sindrom Down, care s-a rătăcit vineri, în zona Dealu Negru din Vatra Dornei
Astăzi, la ora 8:15, căutările au fost reluate cu un efectiv de peste 50 de oameni. Echipajele sunt din partea Salvamont Vatra Dornei, Suceava, ISU, Polițe, Jamdarmerie, Ocoale silvice.
Unitatea canină Salvamont Suceava este în dispozitivul de căutare a copilului cu sindrom Down.
Urmărește Dâmbovița PRESS și pe Google News