Administrația din Niculești demonstrează un angajament fără echivoc în atragerea și gestionarea eficientă a fondurilor destinate dezvoltării comunitare, punând accentul pe îmbunătățirea infrastructurii și asigurarea unor servicii publice de calitate. Prin intermediul unei strategii proactive, edilul Dorinel Soare și echipa sa au reușit să obțină finanțări semnificative pentru sectoare cheie precum educația, infrastructura rutieră și rețelele de utilități.
![Administrația din Niculești demonstrează un angajament fără echivoc în atragerea și gestionarea eficientă a fondurilor destinate dezvoltării](https://www.dambovitapress.ro/wp-content/uploads/2024/05/dorinel-soare.jpg)
La capitolul educație, Niculeștiul se remarcă prin investiții substanțiale, oferind preșcolarilor și elevilor cele mai bune condiții pentru dezvoltare și învățare. Educația este considerată un pilon fundamental al progresului comunitar, iar administrația locală investește resurse considerabile pentru a asigura un mediu optim de învățare.
![Administrația din Niculești demonstrează un angajament fără echivoc în atragerea și gestionarea eficientă a fondurilor destinate dezvoltării](https://www.dambovitapress.ro/wp-content/uploads/2024/05/scoala-niculesti-.jpg)
În ceea ce privește infrastructura, se lucrează intens la podul din satul Niculești, o investiție de amploare realizată în cadrul Programului „Anghel Saligny”, cu o valoare estimată la 23 miliarde de lei vechi. Totodată, administrația a demarat procedurile pentru modernizarea unui drum important, în valoare de 4 miliarde de lei vechi, semn că se acordă o atenție deosebită îmbunătățirii rețelei rutiere locale.
![Administrația din Niculești demonstrează un angajament fără echivoc în atragerea și gestionarea eficientă a fondurilor destinate dezvoltării](https://www.dambovitapress.ro/wp-content/uploads/2024/05/pod-niculesti.jpg)
În paralel, se finalizează lucrările de canalizare în proporție de 90%, proiect finanțat prin Programul „Anghel Saligny”, contribuind astfel la îmbunătățirea calității vieții și protejarea mediului înconjurător.
![Administrația din Niculești demonstrează un angajament fără echivoc în atragerea și gestionarea eficientă a fondurilor destinate dezvoltării](https://www.dambovitapress.ro/wp-content/uploads/2024/05/drum-niculesti.jpg)
Primarul Dorinel Soare a anunțat și extinderea rețelei de apă în Niculești și Ciocănari, cu sprijinul financiar al Programului Operațional Infrastructură Mare (POIM), subliniind importanța acoperirii integrale a acestor localități cu infrastructura de apă și canalizare.
![Administrația din Niculești demonstrează un angajament fără echivoc în atragerea și gestionarea eficientă a fondurilor destinate dezvoltării](https://www.dambovitapress.ro/wp-content/uploads/2024/05/scoala-niculesti.jpg)
„Suntem hotărâți să continuăm să dezvoltăm Niculeștiul și să asigurăm un mediu propice pentru creșterea și bunăstarea tuturor locuitorilor săi. Investițiile în infrastructură și servicii publice reprezintă o prioritate pentru administrația noastră”, a declarat edilul Dorinel Soare.
![Administrația din Niculești demonstrează un angajament fără echivoc în atragerea și gestionarea eficientă a fondurilor destinate dezvoltării](https://www.dambovitapress.ro/wp-content/uploads/2024/05/tabel-inteligente.jpg)
Astfel, prin gestionarea eficientă a resurselor și implementarea unor proiecte strategice, Niculeștiul marchează o etapă importantă în dezvoltarea sa, cu perspective promițătoare pentru viitorul comunității.