ANM informează că după prânz, ploile își fac apariția, vor fi înnorări temporare şi, posibil, perioade cu averse slabe, iar vântul va sufla moderat, cu intensificări din a doua parte a zilei, cu viteze la rafală de până la 55 km/h. Temperatura maximă nu va depăși 18 grade Celsius.
![ANM informează că după prânz, ploile își fac apariția, vor fi înnorări temporare şi, posibil, perioade cu averse slabe](https://www.dambovitapress.ro/wp-content/uploads/2024/05/anm-flori-meteo-scaled.jpg)
Izolat cantitãţile de apă vor depăși 15…20 l/mp şi vor fi condiţii de grindină. În restul teritoriului cerul va fi variabil, iar astfel de fenomene posibile izolat.